Oferta

Co oferujemy?

Compta oferuje wyspecjalizowane usługi księgowe, usługi z zakresu opracowania dokumentacji wewnętrznej oraz elektronicznej archiwizacji danych.

 

W zależności od Państwa potrzeb oraz oczekiwań usługi te możemy świadczyć kompleksowo lub w wybranym tylko zakresie.

 

Zapewniamy prowadzenie Państwa spraw zgodnie z najwyższymi standardami, jak również zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności w zakresie rachunkowości, sprawozdawczości oraz prawa pracy.

 

Ponadto nasi klienci mają do dyspozycji indywidualnego opiekuna, który zapewnia im kompetentną pomoc i wsparcie w zakresie realizowanych usług.

 • Obsługa księgowa

  • Prowadzenie pełnej księgowości.
  • Prowadzenie podatkowej książki przychodów i rozchodów.
  • Konsultacje oraz doradztwo: księgowe i organizacyjne, w zakresie zarządzania i prowadzenia działalności gospodarczej
   (z uwzględnieniem kwestii formalnych i finansowych).
  • Sporządzanie analiz finansowych, kontroling firmy, kalkulacje kosztów, raporty.
  • Opracowywanie symulacji wyników finansowych i podatkowych.
  • Pomoc w sprawie kwalifikowania kosztów i optymalizacji płaconych podatków.
  • Wyrywkowe kontrole w siedzibie firmy.

 • Obsługa kadrowo-płacowa

  • Prowadzenie akt osobowych, kart urlopowych, kart zasiłkowych, rozliczenia zwolnień lekarskich i urlopów.
  • Prowadzenie ewidencji czasu pracy (godziny pracy, urlopy, chorobowe, nieobecności, nadgodziny).
  • Przygotowanie umów o pracę, umów cywilnoprawnych, świadectw pracy.
  • Przygotowanie zgłoszeń, zmian, korekt i wyrejestrowań do ZUS właścicieli, pracowników, zleceniobiorców i innych umów cywilnoprawnych (ZFA, ZPA, ZUA, ZZA, ZCZ, DRA).
  • Przygotowanie dokumentów w momencie przyjmowania i zwalniania pracownika.
  • Przygotowanie listy płac (obliczenie składek ZUS, podatków, obciążeń, dodatków, premii, nadgodzin).
  • Przygotowanie deklaracji: ZUS DRA + załączniki, PIT-4, PIT-8A.
  • Przygotowanie informacji rocznych PIT-11/8, IFT.
  • Przygotowanie rozliczenia rocznego PIT-40.

 • Usługi dodatkowe

  • Opracowania zakładowych planów kont, instrukcji obiegu i kontroli dokumentów, regulaminów funkcjonowania zarządów oraz rad nadzorczych, instrukcji gospodarki kasowej, instrukcji inwentaryzacyjnej, instrukcji gospodarki magazynowej.
  • Przygotowanie dokumentacji i wniosków kredytowych oraz innych analiz.
  • Przygotowanie dokumentacji i wniosków do urzędu skarbowego oraz ZUS.
  • Sporządzanie sprawozdań statystycznych.
  • Sporządzanie pozostałych deklaracji i sprawozdań nie wchodzących w zakres miesięcznej obsługi księgowej
   (PCC, PIT-8C, PIT-8A, sprawozdania NBP).
  • Prowadzenie ewidencji transakcji z podmiotami powiązanymi kapitałowo.
  • Każdorazowy dojazd do klienta po odbiór dokumentacji (powyżej normy ustalonej w umowie).

 • Usługi archiwizacyjne - archiwizacja elektroniczna

  • Przechowywanie, przetwarzanie oraz zarządzanie dokumentacją elektroniczną.
  • Udostępnianie dokumentów z archiwum elektronicznego przez internet.
  • Porządkowanie, składowanie i udostępnianie na zamówienie dokumentów papierowych.

Dlaczego warto zdecydować się na zewnętrzną księgowość?

 

Prawidłowo prowadzona księgowość to istotny filar każdej firmy, niezależnie od tego, czy jest to jednoosobowa działalność gospodarcza, czy spółka zatrudniająca wiele osób. Biuro księgowe z Wrocławia to ciekawa alternatywa dla każdego przedsiębiorstwa, które chce zlecić prowadzenie księgowości podmiotowi zewnętrznemu. Dlaczego z takiego rozwiązania z roku na rok korzysta coraz więcej firm?

 

Biuro księgowe Wrocław – zewnętrzna księgowość to niższe koszty

 

Nie da się ukryć, że każdy przedsiębiorca, któremu zależy na wypracowaniu jak największych zysków, szuka oszczędności gdzie się da. Oczywiście optymalizacja budżetu firmowego nie może przynieść żadnych strat jakościowych. Zewnętrzna księgowość to spore oszczędności. Małym firmom zupełnie nie opłaca się zatrudnianie księgowej na etat. Również większe przedsiębiorstwa, spółki różnego rodzaju odnajdują w takiej formie prowadzenia księgowości wiele zalet. Do uiszczenia jest jedynie opłata abonamentowa (w sporej części przypadków jest ona ustalana wcześniej i uwzględnia np. ilość przekazywanych dokumentów do księgowania w skali miesiąca). Przedsiębiorca nie musi martwić się o wypłacanie pensji czy opłacanie za pracownika składek na ubezpieczenie.

 

Kompleksowe usługi – nie tylko księgowość

 

Profesjonalne biuro księgowe Compta z Wrocławia oferuje nie tylko wyspecjalizowane usługi księgowe realizowane przez doświadczonego specjalistę (na szczególną uwagę w tym miejscu zasługuje opracowywanie dokumentacji oraz jej archiwizacja), lecz także służy pomocą w innych kwestiach, jak na przykład przygotowywanie dokumentacji finansowej. Nie trzeba szukać pomocy w innych miejscach – kompleksowa obsługa firm to jedna z najważniejszych zalet zewnętrznej księgowości.

 

Oferta biura księgowego z Wrocławia

 

Działania wchodzące w skład oferty wrocławskiego biura księgowego Compta są niezwykle rozbudowane. Oczywiście składa się na nie kompleksowa obsługa księgowa oraz obsługa kadrowo – płacowa. Wśród dodatkowych usług warto wymienić między innymi przygotowywanie wniosków o przyznanie kredytu, sprawozdań statystycznych czy przygotowywanie dokumentacji do ZUS i urzędu skarbowego.

 

W czym może pomóc biuro księgowe z Wrocławia?

 

Profesjonalne usługi księgowe, świadczone przez Comptę, dotyczą pełnej obsługi księgowej, kadrowo-płacowej, archiwizacyjnej oraz innych dodatkowych zleceń. Biuro księgowe z Wrocławia jest doskonałym wyborem dla każdego przedsiębiorcy, który chce obniżyć koszty związane z prowadzeniem działu księgowości w swojej firmie. Outsourcing w dziedzinie rachunkowości staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem.

 

Jakie usługi świadczą biura księgowe?

 

Biuro księgowe z Wrocławia zajmuje się przede wszystkim profesjonalnym prowadzeniem podatkowej książki przychodów i rozchodów, fachowym doradztwem w kwestiach rachunkowości, sporządzaniem raportów i analiz finansowych, a także kalkulacją kosztów w firmie. Poza tym przygotowuje listy płac, rozliczenia roczne, deklaracje ZUS, korekty i umowy cywilnoprawne. Prowadzi także ewidencję czasu pracy, karty urlopowe i zasiłkowe oraz rozliczenia zwolnień lekarskich. W biurze rachunkowym przechowuje się, przetwarza, porządkuje i udostępnia dokumentację elektroniczną oraz papierową. W ramach usług dodatkowych firma księgowa opracowuje zakładowe plany kont, politykę rachunkowości, wnioski kredytowe oraz pisma do urzędu skarbowego i ZUS-u, a także sporządza sprawozdania statystyczne.

 

Biuro księgowe we Wrocławiu – szeroka oferta usług

 

Usługi księgowe obejmują nie tylko prowadzenie pełnej czy uproszczonej księgowości w przedsiębiorstwie, ale również udzielanie fachowego wsparcia i doradztwa z zakresu szeroko pojętej rachunkowości. Biuro księgowe z Wrocławia zajmuje się dokumentacją finansową oraz przeprowadza czynności w obszarze controllingu, a więc dostarcza raporty i analizy usprawniające kierowanie działalnością gospodarczą. Ceny poszczególnych usług różnią się i zależą od stopnia rozbudowania oraz skomplikowania poszczególnych zleceń. Oferta jest jednak niezwykle bogata i dostosowana do potrzeb klientów. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług księgowych. Compta powstała z myślą o tych wszystkich przedsiębiorcach, którzy chcą zlecić prowadzenie rachunkowości profesjonalnej, zewnętrznej firmie.

Dane Spółki / adres biura:

 

ul. Wałbrzyska 17/2
52-314 Wrocław
tel. 607 777 624 (Beata Kwiecień)

 

KRS: 0000535834
NIP: 8992760421
REGON: 360382706

 

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 – 15:00

Adres drugiego biura:

 

ul. Strzegomska 3
53-611 Wrocław
tel. 601 474 166 (Anna Szymaszkiewicz-Smyk)

 

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 – 15:00

Formularz kontaktowy

  Załącz plik: