Oferta

Biuro księgowe Wrocław – Co oferujemy?

Usługi księgowe to doskonała alternatywa dla zatrudniania księgowej w firmie. Rozwiązanie to nie bez powodu cieszy się coraz większą popularnością. Posiada mnóstwo zalet, do których zalicza się między innymi niemałą oszczędność pieniędzy. Nasze profesjonalne biuro księgowe we Wrocławiu Compta to miejsce, w którym każdy może liczyć na fachową pomoc.

Compta oferuje wyspecjalizowane usługi księgowe, usługi z zakresu opracowania dokumentacji wewnętrznej oraz elektronicznej archiwizacji danych.

W zależności od Państwa potrzeb oraz oczekiwań usługi te możemy świadczyć kompleksowo lub w wybranym tylko zakresie. To klient decyduje, które rozwiązanie jest dla niego najbardziej korzystne. Nie narzucamy niczego naszym klientom, jedynie proponujemy różne rozwiązania, przedstawiając ich zalety.

Zapewniamy prowadzenie Państwa spraw zgodnie z najwyższymi standardami, jak również zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności w zakresie rachunkowości, sprawozdawczości oraz prawa pracy. Nasz zespół to wykwalifikowani specjaliści, przed którymi księgowość nie ma najmniejszych tajemnic. Jako profesjonalne biuro księgowe we Wrocławiu Compta posiadamy wszystkie wymagane obecnie prawem certyfikaty i zezwolenia. Działamy zgodnie z prawem, dbając o to, aby nasi klienci czuli się w naszych rękach naprawdę bezpiecznie.

Ponadto nasi klienci mają do dyspozycji indywidualnego opiekuna, który zapewnia im kompetentną pomoc i wsparcie w zakresie realizowanych usług. W razie jakichkolwiek wątpliwości opiekun chętnie odpowie na wszystkie pojawiające się pytania. Udzieli niezbędnych wyjaśnień, robiąc to tak, aby wszystko było zrozumiałe dla klienta. Nasi pracownicy to nie tylko doświadczenie i merytoryczna wiedza z zakresu księgowości, ale również umiejętności interpersonalne, które pozwalają na budowanie udanych, długotrwałych relacji z klientami. Do każdego zlecenia podchodzimy z pełnym zaangażowaniem, robiąc wszystko, aby klienci byli w pełni zadowoleni. Jesteśmy ukierunkowani na długotrwałą współpracę.

 • Obsługa księgowa

  • Prowadzenie pełnej księgowości.
  • Prowadzenie podatkowej książki przychodów i rozchodów.
  • Konsultacje oraz doradztwo: księgowe i organizacyjne, w zakresie zarządzania i prowadzenia działalności gospodarczej
   (z uwzględnieniem kwestii formalnych i finansowych).
  • Sporządzanie analiz finansowych, kontroling firmy, kalkulacje kosztów, raporty.
  • Opracowywanie symulacji wyników finansowych i podatkowych.
  • Pomoc w sprawie kwalifikowania kosztów i optymalizacji płaconych podatków.
  • Wyrywkowe kontrole w siedzibie firmy.

 • Obsługa kadrowo-płacowa

  • Prowadzenie akt osobowych, kart urlopowych, kart zasiłkowych, rozliczenia zwolnień lekarskich i urlopów.
  • Prowadzenie ewidencji czasu pracy (godziny pracy, urlopy, chorobowe, nieobecności, nadgodziny).
  • Przygotowanie umów o pracę, umów cywilnoprawnych, świadectw pracy.
  • Przygotowanie zgłoszeń, zmian, korekt i wyrejestrowań do ZUS właścicieli, pracowników, zleceniobiorców i innych umów cywilnoprawnych (ZFA, ZPA, ZUA, ZZA, ZCZ, DRA).
  • Przygotowanie dokumentów w momencie przyjmowania i zwalniania pracownika.
  • Przygotowanie listy płac (obliczenie składek ZUS, podatków, obciążeń, dodatków, premii, nadgodzin).
  • Przygotowanie deklaracji: ZUS DRA + załączniki, PIT-4, PIT-8A.
  • Przygotowanie informacji rocznych PIT-11/8, IFT.
  • Przygotowanie rozliczenia rocznego PIT-40.

 • Usługi dodatkowe

  • Opracowania zakładowych planów kont, instrukcji obiegu i kontroli dokumentów, regulaminów funkcjonowania zarządów oraz rad nadzorczych, instrukcji gospodarki kasowej, instrukcji inwentaryzacyjnej, instrukcji gospodarki magazynowej.
  • Przygotowanie dokumentacji i wniosków kredytowych oraz innych analiz.
  • Przygotowanie dokumentacji i wniosków do urzędu skarbowego oraz ZUS.
  • Sporządzanie sprawozdań statystycznych.
  • Sporządzanie pozostałych deklaracji i sprawozdań nie wchodzących w zakres miesięcznej obsługi księgowej
   (PCC, PIT-8C, PIT-8A, sprawozdania NBP).
  • Prowadzenie ewidencji transakcji z podmiotami powiązanymi kapitałowo.
  • Każdorazowy dojazd do klienta po odbiór dokumentacji (powyżej normy ustalonej w umowie).

 • Usługi archiwizacyjne - archiwizacja elektroniczna

  • Przechowywanie, przetwarzanie oraz zarządzanie dokumentacją elektroniczną.
  • Udostępnianie dokumentów z archiwum elektronicznego przez internet.
  • Porządkowanie, składowanie i udostępnianie na zamówienie dokumentów papierowych.

Dlaczego warto zdecydować się na zewnętrzną księgowość?

Prawidłowo prowadzona księgowość to istotny filar każdej firmy, niezależnie od tego, czy jest to jednoosobowa działalność gospodarcza, czy spółka zatrudniająca wiele osób. Biuro księgowe z Wrocławia to ciekawa alternatywa dla każdego przedsiębiorstwa, które chce zlecić prowadzenie księgowości podmiotowi zewnętrznemu. Dlaczego z takiego rozwiązania z roku na rok korzysta coraz więcej firm?

 

Biuro księgowe Wrocław – zewnętrzna księgowość to niższe koszty

Nie da się ukryć, że każdy przedsiębiorca, któremu zależy na wypracowaniu jak największych zysków, szuka oszczędności gdzie się da. Oczywiście optymalizacja budżetu firmowego nie może przynieść żadnych strat jakościowych. Zewnętrzna księgowość to spore oszczędności.

Małym firmom zupełnie nie opłaca się zatrudnianie księgowej na etat. Wiąże się to bowiem z koniecznością opłacenia wszystkich składek, wypłacenia pensji, co pociąga za sobą naprawdę niemałe wydatki. Również większe przedsiębiorstwa, spółki różnego rodzaju odnajdują w takiej formie prowadzenia księgowości wiele zalet. Do uiszczenia jest jedynie opłata abonamentowa (w sporej części przypadków jest ona ustalana wcześniej i uwzględnia np. ilość przekazywanych dokumentów do księgowania w skali miesiąca). Przedsiębiorca nie musi martwić się o wypłacanie pensji czy opłacanie za pracownika składek na ubezpieczenie.

Pozwala to również uniknąć szeregu formalności. To zewnętrzna firma zajmuje się całą księgowości, a jednocześnie jedyne, o czym musi pamiętać przedsiębiorca, to dostarczenie niezbędnych dokumentów i uiszczenie ustalonej w umowie opłaty. Nasze profesjonalne biuro księgowe we Wrocławiu Compta to miejsce, które zapewni oszczędność pieniędzy i zmniejszy formalności w firmie.

 

Kompleksowe usługi – nie tylko księgowość

Profesjonalne biuro księgowe Compta z Wrocławia oferuje nie tylko wyspecjalizowane usługi księgowe realizowane przez doświadczonego specjalistę (na szczególną uwagę w tym miejscu zasługuje opracowywanie dokumentacji oraz jej archiwizacja), lecz także służy pomocą w innych kwestiach, jak na przykład przygotowywanie dokumentacji finansowej. Nie trzeba szukać pomocy w innych miejscach – kompleksowa obsługa firm to jedna z najważniejszych zalet zewnętrznej księgowości.

Dbamy o to, aby u nas klient otrzymał wszystko to, czego w obszarze księgowości w danym momencie potrzebuje. Nasza oferta jest niezwykle rozbudowana. Wszystko po to, aby każdy klient znalazł to, co niezbędne, aby jego firma była bezpieczna pod względem księgowym. Nasze profesjonalne biuro księgowe we Wrocławiu Compta to miejsce, w którym nikt nie pozostanie bez pomocy.

 

Oferta biura księgowego z Wrocławia

Działania wchodzące w skład oferty wrocławskiego biura księgowego Compta są niezwykle rozbudowane. Oczywiście składa się na nie kompleksowa obsługa księgowa oraz obsługa kadrowo – płacowa. Wśród dodatkowych usług warto wymienić między innymi przygotowywanie wniosków o przyznanie kredytu, sprawozdań statystycznych czy przygotowywanie dokumentacji do ZUS i urzędu skarbowego.

Każdy klient może liczyć więc na wszechstronną pomoc w zakresie księgowości i obsługi kadrowo – płacowej. Bez względu na to, jaki rodzaj usług zostanie wybrany, zawsze można być pewnym, że wszystko zostanie wykonane na jak najwyższym poziomie. Nasze profesjonalne biuro księgowe we Wrocławiu Compta to bowiem miejsce, w którym pracuje zespół wykwalifikowanych pracowników posiadających bogate doświadczenie praktyczne. W efekcie księgowość, a także kwestie kadrowo – płacowe nie mają przed nimi żadnych tajemnic.

Czy biuro księgowe bierze na siebie odpowiedzialność prawną?

Profesjonalne biuro księgowe we Wrocławiu Compta to nie tylko ogromna oszczędność i pewność, że księgowość prowadzona jest jak należy, ale również brak ewentualnej odpowiedzialności prawnej. Decydując się na nasze usługi, nie trzeba martwić się zmianami, jakie zachodzą w prawie, a za którymi nierzadko naprawdę trudno jest nadążyć. Praktycznie co roku zmieniają się przepisy w zakresie zatrudniania pracowników, prowadzenia księgowości czy odprowadzania podatków. Ich śledzenie wymaga ogromnej ilości czasu. Mimo tego niektóre zmiany mogą umknąć. Tymczasem brak znajomości przepisów nie zwalnia z konieczności ich przestrzegania. Dlatego zamiast co rano budzić się z przerażeniem, czy wszystko w firmie odbywa się zgodnie z przepisami, warto postawić na nasze usługi. Zatroszczymy się o to, aby wszystko odbywało się zgodnie z obowiązującym prawem.

Biuro księgowe to większa wydajność

Stawiając na nasze usługi, można być pewnym, że firma będzie działała zdecydowanie bardziej wydajnie. To my zajmiemy się wszelkimi formalnościami, a pracownicy firmy będą mogli w pełni skoncentrować się na swoich najważniejszych obowiązkach. Nasze usługi to gwarancja mniejszej biurokracji w firmie.

W czym może pomóc biuro księgowe z Wrocławia?

Profesjonalne usługi księgowe, świadczone przez Comptę, dotyczą pełnej obsługi księgowej, kadrowo-płacowej, archiwizacyjnej oraz innych dodatkowych zleceń. Biuro księgowe z Wrocławia jest doskonałym wyborem dla każdego przedsiębiorcy, który chce obniżyć koszty związane z prowadzeniem działu księgowości w swojej firmie. Outsourcing w dziedzinie rachunkowości staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem.

Jakie usługi świadczą biura księgowe?

Biuro księgowe z Wrocławia zajmuje się przede wszystkim profesjonalnym prowadzeniem podatkowej książki przychodów i rozchodów, fachowym doradztwem w kwestiach rachunkowości, sporządzaniem raportów i analiz finansowych, a także kalkulacją kosztów w firmie. Poza tym przygotowuje listy płac, rozliczenia roczne, deklaracje ZUS, korekty i umowy cywilnoprawne. Prowadzi także ewidencję czasu pracy, karty urlopowe i zasiłkowe oraz rozliczenia zwolnień lekarskich. W biurze rachunkowym przechowuje się, przetwarza, porządkuje i udostępnia dokumentację elektroniczną oraz papierową. W ramach usług dodatkowych firma księgowa opracowuje zakładowe plany kont, politykę rachunkowości, wnioski kredytowe oraz pisma do urzędu skarbowego i ZUS-u, a także sporządza sprawozdania statystyczne.

Biuro księgowe Wrocław

Biuro księgowe Wrocław

Biuro księgowe Wrocław – szeroka oferta usług

Usługi księgowe obejmują nie tylko prowadzenie pełnej czy uproszczonej księgowości w przedsiębiorstwie, ale również udzielanie fachowego wsparcia i doradztwa z zakresu szeroko pojętej rachunkowości. Biuro księgowe z Wrocławia zajmuje się dokumentacją finansową oraz przeprowadza czynności w obszarze controllingu, a więc dostarcza raporty i analizy usprawniające kierowanie działalnością gospodarczą. Ceny poszczególnych usług różnią się i zależą od stopnia rozbudowania oraz skomplikowania poszczególnych zleceń. Oferta jest jednak niezwykle bogata i dostosowana do potrzeb klientów. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług księgowych. Compta powstała z myślą o tych wszystkich przedsiębiorcach, którzy chcą zlecić prowadzenie rachunkowości profesjonalnej, zewnętrznej firmie.

Dlaczego biuro rachunkowe to dobry wybór?

Szukasz pomocy w prowadzeniu bieżącej księgowości w swojej firmie? Nie jesteś już w stanie dłużej samodzielnie podołać sprawom związanym z księgowością? Masz dwie możliwości. Pierwsza z nich to stworzenie etatu. O ile jeszcze w przypadku dużych firm taki krok może mieć jakieś uzasadnienie, to w sytuacji gdy chodzi o jednoosobową działalność gospodarczą, będzie zupełnie bezzasadny. Compta to biuro rachunkowe z Wrocławia, które w sposób kompleksowy może zająć się prowadzeniem księgowości w Twojej firmie. Wybierając sprawdzone rozwiązania i doświadczonych fachowców zapewniasz swojemu przedsiębiorstwu większe bezpieczeństwo.

Księgowość Wrocław – jaką ofertę ma biuro rachunkowe?

Firmy najczęściej zgłaszają się do biura rachunkowego, gdy potrzebują pomocy w prowadzeniu bieżącej księgowości. Pilnowanie rozliczeń w niewielkiej firmie może wydawać się proste. Jednak wielu przedsiębiorców, już na samym początku prowadzenia działalności gospodarczej, woli powierzyć to odpowiedzialne zadanie specjaliście z odpowiednim doświadczeniem. Owszem, w sieci można znaleźć sporo porad dotyczących tego, jak prowadzić księgowość własnej firmy. Haczyk polega jednak na tym, że przepisy finansowe są nieustannie nowelizowane. Ustawodawca ciągle wprowadza zmiany, np. w wysokości poszczególnych podatków. Trzeba na bieżąco śledzić wszystkie zmiany, a nie każdy przedsiębiorca ma na to czas.

Compta to biuro rachunkowe z Wrocławia, które ma bardzo szeroką ofertę. Oferta ta dostosowana jest zarówno do potrzeb osób prowadzących jednoosobową działalność, jak i dla przedsiębiorców zarządzających spółkami. Każdy klient korzystający z pomocy doświadczonych księgowych, może liczyć na usługi księgowe świadczone na najwyższym poziomie. Oprócz tego dostępne są usługi z zakresu opracowywania dokumentacji wewnętrznej czy elektronicznej archiwizacji danych.

Nie musisz decydować się na pełną ofertę firmy. Wybierz jedynie te usługi, które są Ci potrzebne w danym momencie. Pamiętaj, że oferta biura rachunkowego z Wrocławia jest elastyczna. Chcesz mieć pewność, że Twoje rozliczenia będą prowadzone zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa? Zdecyduj się na współpracę z profesjonalistami! Wykształcenie kierunkowe oraz wieloletnie doświadczenie w branży, to najlepsza gwarancja bezpieczeństwa księgowego Twojej firmy.

Usługi księgowe Wrocław – na co warto się zdecydować?

Zanim udasz się do biura księgowego, zastanów się dokładnie nad tym, jakich usług potrzebujesz. Musisz wiedzieć, na jakich zasadach się rozliczasz. Chcesz, aby księgowy prowadził pełną księgowość firmy, czy w Twoim przypadku zasadne jest prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów? Możesz skorzystać również z szerokich konsultacji ze specjalistą obejmujących zarówno kwestie księgowe, jak i organizacyjne.

Kolejny istotny aspekt funkcjonowania biura księgowego, to obsługa kadrowo-płacowa przedsiębiorstwa. Jeżeli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, to taka usługa nie będzie potrzebna w Twoim przypadku. Jednak w sytuacji, gdy zatrudniasz pracowników, pomoc doświadczonej księgowej będzie na wagę złota. Na co możesz liczyć? Wśród usług biura księgowego związanych z obsługą kadrowo-płacową przedsiębiorstwa wymienić można między innymi prowadzenie akt osobowych pracowników, a także kart urlopowych czy kart zasiłkowych. Księgowy bierze także na siebie obowiązek przygotowywania zgłoszeń do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz przygotowywania dokumentów, które są niezbędne zarówno podczas zatrudniania, jak i zwalniania pracowników.

Decydując się na współpracę z biurem rachunkowym, można skorzystać również z różnych usług dodatkowych. Zalicza się do nich na przykład opracowywanie zakładowych planów kont, przygotowywanie dokumentacji do urzędu skarbowego czy sporządzanie sprawozdań statystycznych.

Jakie plusy ma księgowość zewnętrzna?

Compta to biuro rachunkowe z Wrocławia, z którym może nawiązać każda firma pragnąca wybrać outsourcing usług księgowych. Rozwiązanie to cieszy się ogromną popularnością wśród właścicieli firm z różnych branż. Z usług zewnętrznej księgowej korzystają zarówno przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, jak właściciele spółek.

Decydując się na współpracę z profesjonalistami, można liczyć nie tylko na fachową obsługę, ale również na spore ograniczenie kosztów. Dążenie do optymalizacji budżetu powinno być jednym z priorytetów każdego przedsiębiorcy. Kalkulacja jest w tym przypadku bardzo prosta. Koszt obsługi księgowości przez firmę zewnętrzną, to przy prowadzeniu jednoosobowej działalności gospodarczej maksymalnie kilkaset złotych. Stworzenie dedykowanego etatu dla księgowej będzie wydatkiem kilkukrotnie wyższym.

Biuro rachunkowe Compta z Wrocławia to zespół osób, które mają ogromną wiedzę z zakresu księgowości. Oferta obejmuje różnorodne działania, skupiające się zarówno na bezpośrednim świadczeniu usług księgowych, jak i na usługach dodatkowych. Każdy przedsiębiorca może liczyć na to, że uzyska profesjonalną pomoc. Chcesz powierzyć księgowość swojej firmy w doświadczone ręce? Compta to biuro księgowe we Wrocławiu, któremu możesz zaufać!

Dane Spółki / adres biura:

 

ul. Wałbrzyska 17/2
52-314 Wrocław
tel. 607 777 624 (Beata Kwiecień)

 

KRS: 0000535834
NIP: 8992760421
REGON: 360382706

 

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 – 15:00

Adres drugiego biura:

 

ul. Strzegomska 3
53-611 Wrocław
tel. 601 474 166 (Anna Szymaszkiewicz-Smyk)

 

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 – 15:00

Formularz kontaktowy

  Załącz plik: